Tábořiště a kemp U Jezu Račice

Kraj: 
Středočeský kraj
Okoli: 
Rakovník
Oblast: 
Račice

Horizontal Tabs

Popis

TÁBOŘIŠTĚ U JEZU NAD BEROUNKOU

Račické okolí je vzhledem ke svým přírodním půvabům umocněným protékající Berounkou hojně vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Jejich okolí je vhodné pro turistiku, houbaření nebo rybolov.

Kemp s občerstvením a místem pro 60 stanů má nově vybudované sociální zařízení s teplou vodou. Díky železniční zastávce na trati Rakovník Beroun je obec ideálním výchozím stanovištěm pro blízké i vzdálenějkší výlety s řadou kulturních i přírodních památek Křivoklátska.

Mimo tábořiště se můžete najíst v becní Restauraci Na Palouku s 60 místy u stolu a sálem pro 80 hostů.

 

Tábořiště „U Jezu“ v Račicích nad Berounkou se nachází na samém konci vesnice. Autem tam pojedete dlouhou klikatou cestou přes malinkatou náves až k řece Berounce. Pokud pojedete vlakem, najdete Račice téměř na polovině trati mezi Rakovníkem a Berounem. Lodí poplujete okolo zbečenského lomu a o kousek níže po proudu na pravém břehu můžete zakotvit. Ubytování je zde možné ve stanu, ale lze i v karavanu.

   

Po povodních v roce 2002 prošel kemp rozsáhlou rekonstrukcí a úklidem všeho co donesla voda. Nejvíce zde byly kameny, které dříve tvořily dno řeky. Sociální zařízení si tehdy voda odnesla spolu s několika chatami, které stály opodál. Kamení a další nepořádek se nakládaly na vůz a odvážely pryč. Bagr postupně srovnával břeh, navážela se hlína, několik let po sobě se stále sázela tráva. Vytrvalostí jsme docílili dnešní podoby tábořiště. Cílem všeho bylo obnovit tábořiště a udělat ho ještě hezčí, než kdy bylo. Sociální zařízení a kiosek s občerstvením se musely postavit zcela nové. O stavbu se postaral pan Hamouz, zedník žijící v obci. Dal novou podobu zázemí tábořiště, vytvořil stavbu, která by měla stejné vodě odolat, sociální zařízení jsou na vyvýšeném místě, stavba natočena tak, aby se zabránilo jejímu opětovnému uplavání. Pořídili jsme bojlery, sociální zařízení bylo tedy obohaceno o teplou vodu, kterou určitě všichni návštěvníci uvítali. Rok po povodních, tedy v roce 2003, zahájilo tábořiště znovu svoji činnost, navázalo tím na prvopočátky, které se datují do roku 1992.

  

Mezi naše návštěvníky patří zejména vodáci, kteří sem doplují po řece Berounce. Dalšími hosty jsou trampové. Krásné údolí Berounky objevili trampové již dávno. Brouzdali lesy, hřáli se u večerních ohňů a snili o dobrodružství. Dvakrát do roka zde pořádají tzv. Potlach. Jeden je na jaře, kdy se společně s ním tábořiště otevírá a druhý je na podzim, kdy se tábořiště zase zavírá.

Potlach je akce, kterou pořádají místní trampové, jarní potlach pro nás připravuje trampská osada Supové pod vedením šerifa Miroslava Hurta přezdívaného Fík, podzimní potlach trampská osada „KÚB“ (Kamarádi údolí Berounky) – šerif Vlastimil Tůma, přezdívaného rohlík. Přichystá se oheň a dříví, naladí se nástroje a vše může začít. O to se postará tzv. „šerif“, který zahajuje proslovem a zapálením ohně. Hraje a zpívá se až do pozdních nočních hodin. O občerstvení se stará nájemce kiosku a restaurace „Na Palouku“. Pivo teče proudem a všichni se veselí. Bohužel, dochází ke stížnostem chatařů z protějšího břehu, a tak kiosek končí svoji činnost již ve 23:00 hodin.

Také se vracejí lidé, kteří si sem přijedou užít svoji letní dovolenou a načerpat trochu energie z místních lesů.

Pro táborníky jsou zde k dispozici k zapůjčení míče na fotbal či volejbal, který si můžete zahrát na hřišti nedaleko tábořiště a také hra Petanque, která začíná být velice oblíbená. Také půjčujeme slunečníky. Pro pohodlí a krásnou dovolenou rodin s dětmi jsme vybudovali malinké dětské hřiště přímo v tábořišti, kde je pískoviště a malý kolotoč. Další prolézačky najdete o kousek dál do kopce u zdejšího obchodu s potravinami a restaurace „Na Palouku“.

Pokud se budete chtít vykoupat a postačí Vám řeka Berounka, je do ní přístup úplně bez problémů. Pokud však máte raději koupaliště či bazény, budete muset dojet do Berouna, kde je Aquapark, anebo do Rakovníka, kde je vnitřní i venkovní bazén.

Pro vyznavače sportu, zejména pak cykloturistiky nebo turistiky, jsou tu pro Vás cyklostezky a lesní cesty, kde Vás příroda dobije neuvěřitelnou energií.

Tak to bude asi všechno o kempu a jeho okolí. Sezóna začíná zhruba od poloviny května a končí v polovině září. Samozřejmě záleží na počasí, co dovolí. Tak pokud Vás toto všechno láká a máte rádi táboření, rádi Vás tady uvítáme. Budeme se na Vás těšit. Můžete, zde v přírodě, objevit cenný poklad v podobě klidného zákoutí a krásné přírody.

 

Galerie
Ceník

POPLATKY V TÁBOŘIŠTI U JEZU RAČICE

CENY PRO REKREAČNÍ SEZONU 2012

 

OSOBA 35 Kč/noc + 10 Kč
DÍTĚ DO 14 LET 15 Kč/noc
OSOBNÍ AUTOMOBIL 25 Kč/noc
PŘÍVĚSNÝ VOZÍK 15 Kč/noc
KARAVAN – samostatné vozidlo 55 Kč/noc
KARAVAN – přívěs za automobil 45Kč/noc
AUTOBUS 100 Kč/noc
STAN VELKÝ (nad 5 m2) 40 Kč/noc
STAN MALÝ (do 5 m2) 30 Kč/noc
NEOBSAZENÝ STAN nad 5 m2 50 Kč/noc
NEOBSAZENÝ STAN do 5 m2 30 Kč/noc
LOĎ 10 Kč/noc
PES 20 Kč/noc
MOTOCYKL 20 Kč/noc
KOLO 10 Kč/noc

 

  1. Vjezd do prostoru tábořiště a parkování osobního vozidla v denní době 30 Kč

  2. Do prostoru tábořiště mají vstup povolen pouze osoby zde ubytované a řádně přihlášené.

  3. Každý návštěvník je povinen opustit tábořiště v poslední den pobytu do 11.00 hodin. Při nedodržení tohoto ustanovení bude požadována další platba.

  4. K základnímu poplatku za dospělou osobu se připočítává 10,- Kč, které jsou rekreačním poplatkem dle vyhlášky o místních poplatcích.

 

Ceník platný pro rok 2012

Pavlína Plimlová, starostka obce

 

Kontakt

Mobil: +420 313 554 857, +420 602 224 245
Adresa: Račice 52, 270 24, Račice
www: www.kempracice.cz
 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 16 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Možnosti v okolí

Tak a teď něco málo k turistickým zajímavostem, abyste také věděli kam zajet a něco se dozvědět. Je jich tady spousta, ale zmíníme se jen o těch větších a hodně zajímavých. Samozřejmě nejkrásnější jsou tady lesy, kterými vede spousta cest, po kterých jsou nádherné procházky, ale určitě je to hrad Křivoklát, který je dominantou zdejších lesů. Na Křivoklátě najdete také nově vybudované muzeum motocyklů a věřte, že je na co koukat. Zde se najde i něco pro děti. Nad hradem v lese je vybudované obrovské dětské hřiště, kde posedíte a můžete si opéci i buřtíky. Z Křivoklátu pak můžete jet zpět přes obec Zbečno, kde najdete krásný Hamouzův roubený statek.

Dalším místem, které stojí za zmínění je zámek Lány, kam jezdí i náš prezident Václav Klaus. V Lánech najdete i muzeum starých sportovních vozů.

Zámek Nižbor a jeho keltské muzeum se nesmí zapomenout. Muzeum podává informace o každodenním životě Keltů. Dozvíte se podrobnosti o jejich řemeslné šikovnosti, i o tom, jak těžili a zpracovávali suroviny, jak bydleli a čím se živili. Zajímavé jsou také informace o archeologickém výzkumu, jehož součásti jsou i projekty, při nichž se rekonstruuje život našich předků, bydlení a řemeslné postupy. O pár kilometrů dál po pravém břehu řeky dojedete do Stradonic, kde je „Stradonické oppidum“, což je naleziště starých dob.

Pokud budete chtít vyrazit na výlet třeba vlakem, dojeďte až do Berouna a zajděte se podívat na Městskou Horu na rozhlednu. A vzpomínáte si ještě na ta tři roztomile nemotorná, skotačivá medvíďata z Večerníčku? Na Kubu, Vojtu a Matěje? Nezapomeňte je navštívit v berounském medvědáriu pod rozhlednou. Hned vedle je obrovské dětské hřiště s mnoha prolézačkami. Za zmínku pak určitě stojí Koněpruské jeskyně, které leží jen pár kilometrů od Berouna. Pro návštěvníky je připravená téměř hodinová procházka dvěma patry jeskyní, která vnikala činností vody ve vápencích starých přibližně 400 milionů let. Vlakem pak na druhou stanu dojedete do Rakovníka, odkud se dostanete až na zříceninu hradu Krakovce.

Dalším z mnoha a mnoha míst jsou „Skryjská jezírka“ a naleziště trilobitů. Je to krásné místo, které stojí za navštěvu. Kdybychom se měli zmínit o všech krásách našeho kraje, tak to bude velmi dlouhé a rozsáhlé povídání, ale vraťme se zpátky do našeho tábořiště.

Když se pak z výletu vrátíte zpět, můžete si opéci buřtíky a potom chvilku posedět u pivečka v kiosku s občerstvením, který je v provozu společně s tábořištěm.