Nové Tábořiště v Čerčanech

Kraj: 
Středočeský kraj
Okolí: 
okres Benešov
Oblast: 
Čerčany

Horizontal Tabs

Popis

Tábořiště a kemp „Paluba“ v Čerčanech Vás vítá

V létě 2011 jsme zahájili provoz nového tábořiště a kempu v Čerčanech koncertem oblíbené skupiny Keks.

Tábořiště / kemp "Paluba" se nachází na 33,5 říčním kilometru a jeho velkou výhodou je dobrá dostupnost vlaková i autobusová. Individuálně můžete využít exity 21 nebo 29 dálnice D1. Na kole Vás k nám přivede oblíbená Posázavská cyklostezka a pěší turisté k nám dorazí po červené, žluté a zelené.

Posezení na terase kioskuPosezení na terase kioskuMísto pro stany
 

Zdejší areál disponuje kvalitními sportovišti, jako jsou hřiště s umělým povrchem na fotbal a basket, dále třemi antukovými kurty na tenis a především tradiční plovárnou – Čerčanská koupadla, kterou rády navštěvovaly už generace před námi. Tábořiště, následně kemp by se měl stát logickým ucelením komplexu.

Naším cílem je zkvalitnění služeb turistické veřejnosti, vzhledem k poloze kempu především té vodácké. Postupně bychom zde chtěli vybudovat kemp, který bude disponovat všemi standardy dnešní doby. Samozřejmostí  bude kvalitní technické a hygienické zázemí pro hosty ve stanech a karavanech, postupné rozšiřování nabídky stravovaní a volnočasových aktivit a v neposlední řadě možnost ubytování i mimosezónního v apartmánech a mobilních domech.

Nyní si zde můžete postavit vlastní stan, zaparkovat karavan nebo využít ubytování v našich podsadových stanech. Od sezóny 2012 je v provozu i turistické ubytování s kapacitou cca 30 lůžek.

 

Posezení na terase kioskuPlovárna - Čerčanská koupadla

Kiosek s terasou Vám nabídne základní teplé i studené občerstvení, steaky na grilu, pivo Plzeň, Kozel a Gambrinus, nealko nápoje a nanuky Algida. Samozřejmostí jsou čisté toalety a sprchy, možnost parkování v areálu a zakoupení dřeva na oheň, WiFi připojení a TV na sportovní přenosy.
 

 

Galerie
Ceník

Ceny služeb:

-          Vlastní stan … 90 Kč / noc

-          Sprcha – žeton … 20 Kč / ks

-          Palivové dřevo … 50 Kč / 10 kg

-          Parkování v areálu … 90 Kč / vozidlo

Kontakt

Mobil: +420 601 387 731
Adresa: Sázavská 491, 257 22 Čerčany
www: www.sazavskyostrov.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Kam v okolí kempu a tábořiště
 

Blaník (CHKO)
Konstatovat o Podblanicku strohá fakta, že se jeho chráněná krajinná oblast rozprostírá na více než 40 čtverečních kilometrech a zahrnuje přes dvě desítky památných stromů, by bylo stejné, jako říct o Praze, že je tam Národní divadlo a Václavské náměstí. Jistěže ano, ale je to jen zlomek všeho, co lze v těchto místech vidět a ba dokonce i popsat, protože na Podblanicku si může každý najít svůj kousek země, který je blízký právě jeho duši.
 Řeka Blanice vytvořila ve zdejší kopcovité lesnaté krajině, jíž vévodí Velký Blaník, bezpočet romantických zákoutí s typickým koloritem vesnických statků, lidových chalup, kostelíků, zvoniček, božích muk a kapliček. Jmenujme například lidovou architekturu v Hrajovicích, Krasovicích, Býkovicích, Načeradci či Louňovicích pod Blaníkem. Odborníci v chráněné oblasti nalezli přes 160 druhů chráněných rostlin a živočichů.
Okolím Velkého Blaníku nás provede zbrusu nová naučná stezka (otevřená koncem července 2007). Míří od Louňovic ke Kondraci, která je aktuálním nositelem titulu Vesnice Středočeského kraje a od hejtmana Petra Bendla při této příležitosti dostala Zlatou stuhu. Naučná stezka měří čtyři kilometry a má 14 „dospěláckých“ zastavení a dalších 17 pro děti. Nejprve nás dovede k rozhledně na Velkém Blaníku. Ta zde stojí od roku 1941, měří 30 metrů a coby dřevěná věž nahradila původní z roku 1895. Za dobré viditelnosti dohlédnete až do Prahy. Na dalších zastaveních se poutníci seznámí s pověstí o Blanických rytířích, dozvědí se více o lesích a rostlinách i třeba houbách na Blaníku a jeho historii, o vzácných živočiších, kteří zde žijí, uvidí kopii základního kamene Národního divadla, který z Blaníku pochází, a mohou si prohlédnout i geologickou expozici s více než dvaceti vzorky hornin, na nichž lze pozorovat i jejich strukturu.
Děti si zde hravou formou mohou zkusit určit stromy či ptáky, porovnat si svoje skokanské dovednosti se zvířecími, změřit průtok vody studánkou nebo si vyzkoušet hraní na dřevo, takzvaný dendrofon. Průvodcem malým i velkým je po naučné stezce samozřejmě postava jednoho z Blanických rytířů. Stezka není okružní, ale cestu zpět si lze zkrátit mimo vrchol Velkého Blaníku. Zdatnější pěšáci se mohou vydat Podblanickem na delší pouť například po červené či zelené turistické značce. Ani jedna samozřejmě nemíjí Velký Blaník. Zde je možnost občerstvení a nákupu upomínkových předmětů.
Opomenout bychom při procházkách Podblanickem neměli ani „mladšího brášku“, tedy Malý Blaník se zříceninou kaple, podívat se můžeme také k Býkovickým rybníkům s bohatým výskytem obojživelníků a zdejších dravých ptáků. I tudy vede zhruba pětikilometrová naučná stezka, která návštěvníky seznamuje s rostlinstvem a živočišstvem oblasti, péčí o přírodu a nabídne i panorama krajiny s vyznačením zajímavých míst hodných návštěvy. Stezka začíná i končí na parkovišti u Louňovic pod Blaníkem.

Další tipy na výlet