Karavan camping Horní Planá

Kraj: 
Jihočeský kraj
Okolí: 
Horní Planá
Oblast: 
Lipno

Horizontal Tabs

Popis

Vítejte na prezentaci Karavan kempu Horní Planá

Kemp leží přímo na břehu Lipenského jezera, na polostrově v dolní části malebného městečka Horní Planá. V roce 2001 byl kemp kompletně zrekonstruován, včetně bezbarierového sociálního zařízení.

Náš kemp je ideální místo pro trávení Vaší dovolené či jen pro výlet do přírody, za koupáním, jachtingem či na houby. Pro hosty je v celém kempu k dispozici bezdrátové WiFi připojení na Internet zdarma, popř. hosté mohou využít počítač na recepci. V areálu kempu je písčitá pláž, antukové tenisové kurty, dětské hřiště, v těsném sousedství je půjčovna lodí a šlapadel, minigolf, plážový volejbal a mnoho prostoru pro rybaření a vodní sporty.

V kempu je možné tábořit s malým ohněm přímo u stanu či karavanu. Nedaleko kempu je železniční a autobusová zastávka, ve městě je letní kino, diskotéka, muzeum spisovatele Adalberta Stiftera, v létě se zde pořádá tradiční Markétská pouť. To vše a ještě mnohem více naleznete právě u nás.

 

Ubytování v našem autokempu

Caravan Camping Horní Planá nabízí ubytování formou karavanových stání a míst pro stany, ale také ubytování v chatkách pro 4 osoby. Kemp je především určen pro klidnou a pohodovou dovolenou v prostředí krásné přírody Šumavy. Relaxaci a odpočinek u nás najdou jak rodiny s dětmi, tak i jednotlivci. V kempu je dodržován noční klid (23 - 7 hodin) a ochrana majetku návštěvníků je zajištěna nočním hlídačem.

 

Ubytování v chatách

V areálu kempu je pro hosty připraveno celkem 29 člyřlůžkových chat.

Vybavení chat (pro 4 osoby) - společné sociální zařízení, dvě etážové postele (2 dvoulůžka), lednička, stůl, židle.

 

Karavanová stání a místa pro stany

60 míst je na zpevněných plochách v boxech, částečně pod stromy. 100 míst je na trávníku, z toho 19 míst přímo na břehu jezera.

 

V areálu kempu se nachází písčitá pláž, antukové tenisové kurty, dětské hřiště, v těsném sousedství je půjčovna lodí a šlapadel, minigolf, plážový volejbal a mnoho prostoru pro rybaření a vodní sporty. V kempu je možné tábořit s malým ohněm přímo u stanu či karavanu.

Pro hosty je v celém kempu k dispozici bezdrátové WiFi připojení na Internet zdarma, popř. hosté mohou využít počítač na recepci.

 

Galerie
Ceník

Ceník autokempu

Ceny jsou uvedeny v korunách za jeden den pobytu.

Na místa u vody (A-S, viz plánek kempu), se v období 1.7. - 31.8. doplácí 100,- CZK/den.

 

Hlavní sezóna

29. červen - 31. srpen

Mimosezónní slevy

13. duben - 28. červen

1. září - 5. října

Osoba od 14 let 90,-  
Dítě mladší 14 let 50,-  
Stan - malý (2 osoby) 60,-  
Stan - velký (nad 2 osoby) 100,-  
Automobil 80,-  
Karavan 100,-  
Obytný automobil 170,-  
Mikrobus 100,-  
Motocykl 60,-  
Kolo 10,-  
Pes 60,-  
Elektrická přípojka 80,-  
Přívěsný vozík 50,-  
Přístřešek 30,-  
Rekreační poplatek ** 15,-

 

Ceník ubytování v chatách

Ceny jsou uvedeny v korunách za jeden týden pobytu.

 

Hlavní sezóna *

29. červen - 31. srpen

Mimo sezonu

13. duben - 28. červen

1. září - 5. října

Chata - 4 lůžka

 

Chata - 2 lůžka

5 880,-

 

4 480,-

5 180,-

 

3 780,-

Rekreační poplatek ** 16,-
Ubytovací poplatek ** 5,-
El. energie Dle skutečného odběru.

* Týden od soboty 13:00 do soboty 10:00.

** Poplatky jsou hrazeny za každou osobu.

Vedení kempu si vyhrazuje právo neubytovat zákazníky, pokud by to bylo v zájmu kempu a ostatních zákazníků a na změnu cen v průběhu roku.

Kontakt

Mobil: +420 725 815 809, +420 608 029 982 (německy)
Adresa: Caravan Camping Horní Planá, 382 26, Horní Planá
www: www.caravancamping-hp.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Kam v okolí Caravan Campu Horní Planá

 

Vltava, překrásná řeka klikatící se šumavskými lesy. Po celém toku jsou rozesety kempy a desítky restaurací a občerstvení. Jedinečný zážitek je potom shlédnutí Českého Kumlova z hladiny řeky. Startovací stanice pro sjezd řeky je buď v horní části toku Soumarský most nebo o něco níže, těsně pod Lipnem, ve Vyšším Brodě. Kanoe, rafty a veškerá výbava je k zapůjčení.

 

Lodí po Lipně - šum temných lesů, pasoucí se koně na hřebenech kopců, táborák na břehu jezera. Objevte pro sebe přirozenou krásu Šumavy a Lipenského jezera z paluby lodi. Výletní lodě vyplouvají z přístaviště Lipno nad Vltavou. Během malé nebo velké okružní plavby uslyšíte také mnoho zajímavostí o jezeře a jeho zvláštnostech. V červenci a srpnu je možné objednat večerní plavby s hudbou a tancem.

 

Lipno nad Vltavou - v letních měsících Vám toto turistické středisko nabízí Aquaworld - bazén se saunou. Ve městě je v provozu půjčovna a prodejna sportovního vybavení - jízdní kola, surfy, šlapadla, loďky a další výbavu pro vodní sporty. V zimních měsících je v provozu lyžařské středisko Kramolín. Parkoviště je přímo u lanovky, denní - noční lyžování, 5 sjezdových tratí, 5 lyžařských vleků, upravené běžecké stopy. Pro děti je na Lipně bobová dráha a Foxpark - kde se určitě nebudou nudit.

 

Pěší turistika a cyklistika - Lipensko nabízí na jaře, v létě i na podzim pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody síť značených turistických stezek v chráněné krajinné oblasti Šumava. Sbírání hub a prohlídka přírodních památek patří k nejčastěji vyhledávaným aktivitám. Pro cyklistiku nabízí lipensko velice příznivé podmínky. Množství značených cyklotras vás dovede k těm nejlepším pozoruhodnostem a památkám v okolí.

 

Schwarzenberský plavební kanál - největší šumavská technická památka. Začíná nedaleko pomníku Rosenauerovou nádrží dnes už bohužel s protrženou hrází. Ústí do řeky Große Mühl v Rakousku a spojuje tak povodí Vltavy a Dunaje. Původně byl kanál určen pro plavení polenového dřeva z nedostupných částí Šumavy do Vídně. Později byl upraven a umožňoval plavit až 24 m dlouhé klády. Délka vlastního kanálu je 44 km. Byl napájen vodou z 27 potoků, 3 nádrží a Plešného jezera.

 

Rožmberk leží v malebném údolí Vltavy, 10 km od rakouských hranic a 25 km od Českého Krumlova. Nedotčená příroda, nádherná pasáž toku řeky Vltavy a historické zázemí obce jsou velkými lákadly pro turisty z celého světa. Poblíž se též nalézá přírodní rezervace Dolní Jílovice se zbytky bukojedlového přirozeného lesa.

 

Město Vyšší Brod určitě stojí za návštěvu. Vaší pozornosti by neměl ujít klášter Vyšší Brod, knihovna v klášteře, která čítá přes 70.000 svazků, poštovní muzeum a cestou samozřejmě i přírodní památka Čertova stěna a Luč.

 

Historický parní vlak - jezdí pravidelně v měsících červenci a srpnu ze zastávky Černá v Pošumaví a dále pokračuje přes Horní Planou, Novou Pec, Černý Kříž do Nového Údolí. Vlak jezdí od pátku 5.7., každou sobotu a neděli, do soboty 1.9. Odjezd ze Stožce v 11.20 hod, odjezd z Černé v Pošumaví v 15.40 hod. Jízdenky zakoupíte u obsluhy vlaku.

 

Plešné jezero - se rozkládá na svahu hory Plechý (1.378 m) v nadmořské výšce 1.089 m asi 17 km jižně od Volar. Je ledovcového původu. Na srázu nad jezerem stojí při trase žluté turistické památník spisovatele Adalberta Stiftera. Při severním okraji jezera se rozkládá kamenné moře tvořené balvany z hrubozrnné žuly.

 

Český Krumlov - kromě hradu a zámku nabízí další skvosty kultury jako jsou otáčivé hlediště, muzeum voskových figurín či centrum Egona Schilleho. Město Český Krumlov je na seznamu památek UNESCO. Český Krumlov leží 30 km od našeho pensionu.

 

Zlatá Koruna - jeden z nejkrásnějších klášterů v Čechách dal v údolí Vltavy postavit Přemysl Otakar II. V současnosti je Zlatá Koruna národní kulturní památkou. Najdete tu, mimo jiné, rajský dvůr olemovaný křížovou chodbou, klášterní kostel, refektář či kapitulní síň. V klášteře je k vidění výstava "Písemnictví v jižních Čechách". Po celý rok je možné navštívit badatelnu - oddělení rukopisů a vzácných tisků.

 

České Budějovice - velké krajské město s jedinečným čtvercovým náměstím a Černou věží, která skýtá výhled nejen po blízkém okolí města, ale je z ní vidět i zámek Hluboká a tolik diskutovaný Temelín. Toto město nabízí dostatečné kulturní, sportovní i umělecké zázemí. Najdete zde kupř. Multikino, plavecký stadion, Jihočeské divadlo a spoustu zajímavých míst.

 

Romantický zámek Hluboká se strašidelným cimbuřím a rozličnými věžičkami stojí nad řekou Vltavou nedaleko Českých Budějovic. Nedaleko zámku je i zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti.