Autocamp Jenišov / kemp Lipno

Kraj: 
Jihočeský kraj
Okoli: 
Český Krumlov
Oblast: 
Horní Planá

Horizontal Tabs

Popis

Vybavení kempu...

Náš kemp je zaměřen na poklidné hosty, rodiny s dětmi, kteří si chtějí odpočinout a poznat krásnou přírodu v okolí Lipna. Chceme svým hostům dopřát klid a romantiku, zároveň se důkladně staráme o Váš komfort.

Kemp Jenišov nabízí:
• stanová a karavanová místa částečně ve stínu i na slunci
• písčitou i travnatou pláž s pozvolným vstupem do vody
• dětské hřiště
• vlastní moderní restauraci s terasou
• půjčovnu šlapadel
• tábořiště pro oheň (dříví pro Vás zajistíme!)

Camp je navíc vybaven:
• moderním sociální zařízením s dostatečným počtem umyvadel
• WC a sprchou
• teplou vodou po celých 24 hodin.
• pračkami a sušičkou prádla

Dbáme na dodržování nočního klidu (23:00-7:00) a ochranu majetku návštěvníků. Camp Jenišov je oplocen, v noci osvětlen a hlídán noční ostrahou. Hlavní brána se uzavírá v 23 hodin.

V blízkem okolí navíc najdete:
• půjčovna kol
• vlaková zastávka 300 m
• autobus 800 m
• tenisové kurty

Galerie
Ceník

Aktuální ceník pobytu na jeden den...

Osoba
Dítě do 13 let
Automobil
Obytný přívěs
Stan malý
Stan pro 3 a více osob
  80,- CZK
50,- CZK
80,- CZK
100,- CZK
70,- CZK
90,- CZK
  Obytný automobil
Motocykl
Pes
Přívěsný vozík/loď
Elektrická přípojka
Rekreační poplatek
  160,- CZK
60,- CZK
60,- CZK
50,- CZK
80,- CZK
15,- CZK

Vedení kempu si vyhrazuje právo neubytovat zákazníky, pokud by to bylo v zájmu kempu a ostatních zákazníků a na změnu cen v průběhu roku.

Kontakt

Mobil: +420 777 293 473, + 420 603 293 473
Adresa: Autocamp Jenišov, 382 26, Horní Planá
www: www.autocampjenisov.cz
 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Možnosti v okolí

Co Vám nabízí okolí kempu...

Český Krumlov - státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Český Krumlov kromě hradu a zámku nabízí další skvosty kultury jako jsou otáčivé hlediště, muzeum voskových figurín či centrum Egona Schilleho. Město Český Krumlov je na seznamu památek UNESCO.

Lipno nad Vltavou - v letních měsících Vám toto turistické středisko nabízí Aquaworld - bazén se saunou. Ve městě je v provozu půjčovna a prodejna sportovního vybavení - jízdní kola, surfy, šlapadla, loďky a další výbava pro vodní sporty. V zimních měsících je v provozu lyžařské středisko Kramolín. Parkoviště je přímo u lanovky, denní - noční lyžování, 5 sjezdových tratí, 5 lyžařských vleků, upravené běžecké stopy. Pro děti je na Lipně bobová dráha a Foxpark - kde se určitě nebudou nudit.

Rožmberk leží v malebném údolí Vltavy, 10 km od rakouských hranic a 25 km od Českého Krumlova. Nedotčená příroda, nádherná pasáž toku řeky Vltavy a historické zázemí obce jsou velkými lákadly pro turisty z celého světa. Poblíž se též nalézá přírodní rezervace Dolní Jílovice se zbytky bukojedlového přirozeného lesa.

Město Vyšší Brod určitě stojí za návštěvu. Vaší pozornosti by neměl ujít klášter Vyšší Brod, knihovna v klášteře, která čítá přes 70.000 svazků, poštovní muzeum a cestou samozřejmě i přírodní památka Čertova stěna a Luč.

Romantický zámek Hluboká se strašidelným cimbuřím a rozličnými věžičkami stojí nad řekou Vltavou nedaleko Českých Budějovic. Nedaleko zámku je i zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti.

České Budějovice - velké krajské město s jedinečným čtvercovým náměstím a Černou věží, která skýtá výhled nejen po blízkém okolí města, ale je z ní vidět i zámek Hluboká a tolik diskutovaný Temelín. Toto město nabízí dostatečné kulturní, sportovní i umělecké zázemí. Najdete zde kupř. Multikino, plavecký stadion, Jihočeské divadlo a spoustu zajímavých míst.

Vltava překrásná řeka klikatící se šumavskými lesy. Po celém toku jsou rozesety kempy a desítky restaurací a občerstvení. Jedinečný zážitek je potom shlédnití Českého Kumlova z hladiny řeky. Startovací stanice pro sjezd řeky je buď v horní části toku Soumarský most nebo o něco níže, těsně pod Lipnem, Vyšší Brod. U nás je možné objednat sjíždění Vltavy (kanoe a veškerá výbava je k zapůjčení).

Schwarzenberský plavební kanál - největší šumavská technická památka. Začíná nedaleko pomníku Rosenauerovou nádrží dnes už bohužel s protrženou hrází. Ústí do řeky Große Mühl v Rakousku a spojuje tak povodí Vltavy a Dunaje. Původně byl kanál určen pro plavení polenového dřeva z nedostupných částí Šumavy do Vídně. Později byl upraven a umožňoval plavit až 24 m dlouhé klády. Délka vlastního kanálu je 44 km. Byl napájen vodou z 27 potoků, 3 nádrží a Plešného jezera.

Plešné jezero - se rozkládá na svahu hory Plechý (1.378 m) v nadmořské výšce 1.089 m asi 17 km jižně od Volar. Je ledovcového původu. Na srázu nad jezerem stojí při trase žluté turistické památník spisovatele Adalberta Stiftera. Při severním okraji jezera se rozkládá kamenné moře tvořené balvany z hrubozrnné žuly

Pěší turistika a cyklistika - Lipensko nabízí na jaře, v létě i na podzim pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody síť značených turistických stezek v chráněné krajinné oblasti Šumava. Sbírání hub a prohlídka přírodních památek patří k nejčastěji vyhledávaným aktivitám. Pro cyklistiku nabízí lipensko velice příznivé podmínky. Množství značených cyklotras a turistických stezek vás dovede k těm nejlepším pozoruhodnostem a památkám v okolí.

Historický parní vlak - jezdí pravidelně v měsících červenci a srpnu ze zastávky Černá v Pošumaví a dále pokračuje přes Horní Planou, Novou Pec, Černý Kříž do Nového Údolí. Vlak jezdí od pátku 5.7., každou sobotu a neděli, do soboty 1.9. Odjezd ze Stožce v 11.20 hod, odjezd z Černé v Pošumaví v 15.40 hod. Jízdenky zakoupíte u obsluhy vlaku přímo na nádraží v Horní Plané. Vlaková zastávka je vzdálena 300 metrů od našeho penzionu.

Lodí po Lipně - šum temných lesů, pasoucí se koně na hřebenech kopců, táborák na břehu jezera. Objevte pro sebe přirozenou krásu Šumavy a Lipenského jezera z paluby lodi. Výletní lodě vyplouvají z přístaviště Lipno nad Vltavou. Během malé nebo velké okružní plavby uslyšíte také mnoho zajímavostí o jezeře a jeho zvláštnostech. V červenci a srpnu je možné objednat večerní plavby s hudbou a tancem